Zahradní grily

gril

Asi cenově nejdostupnější variantou je stále venkovní gril na dřevěné uhlí. Plechové modely grilů se dnes dají sehnat i za pár stokorun. Musíte ale u nich oželet možnost regulace vzduchu a jejich materiál se nevyznačuje vysokou odolností. V současné nabídce ale určitě objevíte i mnohem kvalitnější nerezové kusy grilů, jejichž cena se pak pohybuje asi kolem 2 000 korun. Další venkovní grily na dřevěné uhlí určitě ocení především zarytí milovníci samotného grilovacího procesu. Před přípravou pokrmů je nutné na grilu dostatečně rozpálit do žhava uhlíky. Uprostřed grilu by pak měla být teplota minimálně 250 °C, kterou docílíte přibližně za půl hodiny. Čím bude kvalitnější materiál vašeho grilu, tím se bude také teplota zvedat rychleji. Velmi důležitý je i poklop, který by neměl chybět. Grilování na uhlících je sice zdlouhavé, ale dosáhnete při něm specifické vůně pokrmů.

Kromě grilování na uhlících jsou tu i elektrické grily

Další možnost představují elektrické grily, které nabízí i možnost grilovat v exteriéru. Nabízí i řadu výhod, kam patří regulace teploty, nevzniká popel a gril také snadno přemístíte. Pořizovací náklady nejsou moc vysoké a ceny levnějších grilů se pohybují kolem 1 000 korun. Při početnější skupině strávníků jistě oceníte gril s větším výkonem, alespoň 2200 W, u kterého počítejte s cenou asi 5 000 korun. Omezením u elektrických grilů je nutnost elektrické přípojky. Nejde tedy o příliš praktickou volbu pro grilování na zahradě. Zvláště pokud vás na zahradě přepadne nečekaná dešťová přeháňka, zahradní grily v elektrickém provedení nejsou zrovna nejpraktičtější.

Plynové grily

Plynové grily jsou s ohledem na pořizovací náklady asi tou nejnáročnější volbou. Cena se pohybuje od 3 000 až k 30 0000 korun. Díky plynovému grilu ale zároveň ušetříte na provozních nákladech. I když budete grilovat často, plynová bomba vám vydrží zhruba rok. Příprava pokrmů na plynovém grilu je opravdu velmi rychlá a také je mnohem zdravější. Lávové kameny umístěné na dně grilu jsou dostatečně porézní, a proto dokáží nasát velmi dobře odkapávající tuk, ze kterého se pak neuvolňují škodliviny při připalování. Mírnou překážkou může pro vás být plynová bomba, u které je třeba pohlídat, zda je dostatečně plná, aby vás nezaskočilo během party, že dojde plyn. Nutné je také její bezpečné uskladnění. Jestliže máte potíže s nedostatkem místa a chystáte se grilovat třeba na balkoně, zkuste použít přenosné mini grily. Určitě nebudete zklamáni.

Katalog Facebook Instagram

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.