Osobní, domácí dětské hřiště

Osobní, domácí dětské hřiště
Předpověď skupiny Katapult pro rok 2006 se naštěstí příliš nevyplnila, protože děti si mají kde hrát i v této počítačové době. Venkovní dětská hřiště jsou inovativně navrhovaná, aby podporovala dětskou tvořivost, kreativitu, fantazii a také rozvíjela dětské schopnosti a smysl pro spolupráci. Takový zápal a aplikování dětských hřišť s rozmyslem ocení především rodiče, kterým už nemusí nutně docházet dech při vyhánění jejich potomka od počítače nebo obrazovky televize či mobilu. Jedna chyba by se přesto na tomto systému zcela jistě našla. Chybí totiž zastřešení.

Děti nechtějí do deště a rodiče je tam ani nechtějí pouštět a riskovat nemoc svým ratolestí. Co ale potom například v takovém deštivém počasí? Ani v takovém případě není ještě všem hrám konec. Miniaturní dětská hřiště už se v dnešní době dost dobře vejdou i do malé papírové krabice v podobě deskové hry. Není nutné si představovat staromódní Člověče nezlob se, pro jehož hraní už potřebujete odolný mobilní telefon pro případ nedodržení pokynů v názvu hry, protože dnešní deskové hry jsou mnohem vynalézavější, než si vůbec myslíte.

Meze se nekladou

I když jsou na pultech hračkáren stále i nějaké ty statické deskové hry, větší pozornosti se dostává spíše těm hrám, ke kterým potřebujete spíš představivost než židli a stůl či figurky. Velký nápor na vaše schopnosti určitě budou představovat hry, které vyžadují například pantomimická ztvárnění, broukání či kreslení. Některé hry mohou být i pohybové, takže doma budete běhat, dřepovat či obíhat stejně, jako kdybyste byli venku na dětském hřišti. Spousta deskových her vychází dokonce na motivy určitých seriálů nebo televizních pořadů, takže v nich můžete využít i poznatky z těchto programů. Ačkoliv takto lze zabavit i nemocného špunta, kterého byste horko těžko pouštěli za dobrodružstvím ven, nezapomínejte, že pohyb na čerstvém vzduchu dokázal vyléčit nejednu princeznu.